Cizre ve Silopi’de Sokağa Çıkma Yasağı

cizre-ve-silopi-de-sokaga-cikma-yasagi-7966724_x_6422_300

 

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, Cizre ve Silopi ilçelerinde bu gece saat 23.00′ ten itibaren geçerli olmak üzere ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

ÖĞRETMENLER İLÇEYİ TERK ETMİŞTİ

Dün, Şırnak’ın Cizre ilçesinde öğretmenlerin cep telefonlarına Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından “Tüm öğretmen ve idarecilerimiz bakanlığımız tarafından 14.12.2015 tarihinden itibaren hizmet içi eğitim seminerine alınmıştır. Öğretmenlerimiz seminerlerini memleketlerinde alabilirler” mesajı gönderilmiş, bu mesaj üzerine Cizre ve Silopi’de görev yapan yaklaşık üç bin öğretmen, Şırnak’ın ilçelerini terk etmişti.

Şırnak Valisi Ali İhsan Su, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Sami Özturan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında Cizre ve Silopi ilçelerinde bugün saat 23.00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Vali Su, şöyle dedi:

“TERÖRİSTLERİN ETKİSİZ HALE GETİRİLMESİ İÇİN…”

“İlimiz Cizre ve Silopi ilçe merkezlerinde bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, bölücü terör örgütü mensupları tarafından mayın ve patlayıcılarla tuzaklanmış barikat ve hendeklerin bertaraf edilmesi ve vatandaşlarımızın can, mal güvenliğinin ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince 14.12.2015 günü saat 23:00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

“VATANDAŞ YAŞAMINI SÜRDÜREMİYOR”

Bölücü terör örgütünün vatandaşlarımızın başta yaşam hakkı olmak üzere özgürlük, güvenlik, mülkiyet gibi temel hak ve hürriyetlerini hedef alan saldırılar gerçekleştirdiği mayınlı, patlayıcı tuzaklı barikat ve hendekler yaptığı bu eylemlerle vatandaşlarımızın gündelik yaşamını sürdürmesini ve başta sağlık olmak üzere temel kamu hizmetlerinden faydalanmasını engellediği ve vatandaşlarımıza her türlü maddi ve manevi zararlar verdiği kamuoyumuzun malumlarıdır.

“HALKIMIZA HER TÜRLÜ MADDİ VE MANEVİ DESTEK SAĞLANACAK”

Cizre ve Silopi ilçe merkezlerinde vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini kullanabileceği huzur ortamını ve kamu düzenini sağlamak maksadıyla vatandaşlarımıza her türlü maddi ve manevi destek sağlanacaktır. Bu anlamda vatandaşlarımızın müsterih olmasını diliyor bütün vatandaşlarımıza en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

haberler

Son Dakika Haberleri